Rabka Zdrój – Maciejowa – Stare Wierchy

12 października 2015

Rabka Zdrój – Maciejowa – Stare Wierchy – 19 km.

Piątek, piąteczek, piątunio. Kto powiedział, że to zły dzień na niezbyt wymagającą trasę trekkingową? Nikt. Zatem właśnie w ubiegły piątek, dokładnie o godzinie 9.00 spotkałem się z Darkiem i cytrynką ruszyliśmy w trasę do Rabki.

Na miejscu po zakupieniu suchego prowiantu rozpoczęliśmy poszukiwanie szlaku. Tak poszukiwanie. Po raz kolejny przekonałem się, że oznakowanie szlaków PTTK w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście udało nam się zlokalizować czerwony szlak, w kierunku Turbacza, dość szybko. Po niecałych 30 minutach i nadłożeniu blisko 2 km drogi, nie pozostało nic innego jak ruszyć w kierunku przygody.

Przyznam szczerze, że jestem nieco zawiedziony trasą, którą pokonaliśmy. Czytałem o niej na stronach PTTK i zapowiadała się całkiem nieźle. W rzeczywistości nie jest to szlak, który chciałbym przejść ponownie. Rozpoczyna się przy dworcu kolejowym w Rabce Zdroju. Następnie przez jakieś 2-3 km maszerujemy przez miasto by dojść w tereny zielone. I to chyba najciekawsza część tej trasy. Mimo, że to tereny rolnicze to możemy podziwiać ładne panoramy. O reszcie trasy ciężko napisać coś ciekawego. Wędrowaliśmy głównie lasem. Sama ścieżka była mocno błotnista i rozjeżdżona przez ciężki sprzęt. Przez to było wiele głębokich kolein, co utrudniało swobodną wędrówkę.

Bacówka na Maciejowej jest bardzo malownicza. Za to w schronisku PTTK na Starych Wierchach można smacznie zjeść. Polecam barszcz z krokietem i żurek. Palce lizać.

Podsumowując, jeśli ktoś lubi spacery po lesie, ta trasa powinna mu się spodobać. Ja oczekiwałem przede wszystkim ciekawych krajobrazów, których mi zdecydowanie zabrakło.

Poniżej garstka zdjęć.

IMG_9477 copy

IMG_9479 copy

IMG_9482 copy

IMG_9484 copy

IMG_9485 copy

IMG_9486 copy

IMG_9488 copy

IMG_9490 copy

IMG_9492 copy

IMG_9499 copy

IMG_9500 copy


IMG_9505 copy

 

 

 

Tagi: , , , , , , , , , ,