Miejsca na sesję ślubną w Krakowie i nie tylko.

Znalezienie odpowiedniego miejsca na sesję ślubną może stanowić nie lada wyzwanie. Pięknych i interesujących przestrzeni nie brakuje, ale jak wybrać tę odpowiednią? Czym kierować się w wyborze miejsca? Jak uniknąć oklepanego pleneru ślubnego? Na te wszystkie pytania postaram się odpowiedzieć i podać kilka interesujących propozycji.

Mam dla Was kilka porad i fajnych miejsc na wymarzony plener ślubny.

Przede wszystkim ważne, aby do sesji ślubnej dobrze się przygotować. Jak to zrobić najlepiej? Odsyłam Was do mojego wpisu w którym dokładnie to opisuję – „Jak przygotować się do sesji ślubnej” 🙂 Skoro już wiecie co zabrać, a co najważniejsze, że podchodzimy do sesji na luzie, możemy porozmawiać o najlepszych miejscach na plener ślubny.

Rusinowa Polana

I tu mój mały apel. Pamiętajcie, że to nie przestrzeń, która Was otacza a wy jesteście najważniejsi dla fotografa. Ona może być tylko pięknym tłem Waszej cudownej historii i tylko tłem. Nawet najpiękniejsze miejsce bez Was, Waszej bliskości i miłości będzie tylko miejscem. To podstawa pięknego pleneru ślubnego.

Nie dajcie się też zwariować. Najważniejsze aby dobrze dopasować przestrzeń do Was. Pomyślcie co sprawia Wam przyjemność. Gdzie lubicie spacerować? Czy w czasie wolnego weekendu wolicie go spędzić nad jeziorem czy może jedziecie w góry? A może zawsze marzyliście o sesji plenerowej o wschodzie lub zachodzie słońca?

Kluczowe jest to abyście czuli się komfortowo i jeśli nie odnajdujecie się w klimatach pałacowych to rekomenduję plener na łonie natury, w pięknym miejscu, z pięknym światłem. Pobliski park może być tak samo fotograficznie ciekawy jak najwspanialszy zamek.

A może warto zaszaleć? Czy plener będzie wyglądał spektakularnie, kiedy wybierzecie się np. do Pragi? Oczywiście, że tak. Co więcej, taki wyjazd na zagraniczny plener ślubny będziecie wspominali przez wiele lat i będzie jedną z fajniejszych przygód.

Nie martwcie się przesadnie logistyką. We wszystkich tych miejscach już byłem i fotografowałem. Wiem, o której należy wyjechać i jak poprowadzić Was na miejsce, aby zdjęcia wyszły najlepiej jak to tylko możliwe. Wspólnie ustalimy wszystkie szczegóły. Teraz spełniajcie swoje marzenie idąc za głosem serca.

Hala Gąsienicowa

Miejsca na ciekawy plener ślubny w okolicach Krakowa:

Puszcza Niepołomicka – rezerwat Lipówka – Idealne miejsce na zieloną, romantyczną sesję ślubną. W rezerwacie znajdziemy piękne stare dęby, łąki, dużo ogromnych powalonych drzew, kilka małych stawów i piękne bliki światła. Przestrzeń idealna na spacer i do eksploracji z genialnym potencjałem. Jeśli lubicie przyrodę to miejsce jest idealne.

Dolina Eliaszówki – najfajniejszym elementem doliny jest całkiem spory wodospad otoczony lasem. I to właśnie las, piękne paprocie i trochę skałek są największymi atutami tego miejsca. Cisza, spokój i piękna przyroda wokół.

Dolina Eliaszówki

Dolina Będkowska– cudowny wąwóz, który swym pięknem urzeka zwłaszcza wiosną i jesienią. Otoczony skałami wodospad, łąki i piękny las to najciekawsze miejsca w dolinie.

Dolina Kobylańska – znajdziemy tutaj przede wszystkim ogromne wapienne skały. Dolina wyróżnia się ciekawymi formacjami skalnymi i w odróżnieniu od Doliny Będkowskiej jest tutaj zdecydowanie mniej drzew. Będąc w środku ma się wrażenie, że znajdujemy się w skalnym kanionie. Doskonałym miejscem na zrobienie zdjęć jest najwyższe wzgórze w okolicach Gzylowej Skały skąd rozciąga się kapitalny widok na dolinę. Najlepiej połączyć zdjęcia obu tych dolinach.

Pole Lawendy

Pole lawendy (Proszowice) – miejsce idealne na sesję ślubną. Niestety dostępne tylko o określonej porze roku.

Ojców – dolinki podkrakowskie w najlepszym wydaniu. Skały wapienne, jaskinie, doliny, ruiny zamku, lasy, punkty widokowe. Jednym słowem ogromna fotogeniczna przestrzeń w której można znaleźć piękne kadry.

Tyniec

Zakrzówek – piękne miejsce w Krakowie. Znajdziemy tu oczywiście dużo wysokich skał i zbiornik wodny. Teren otacza las w którym można znaleźć kilka fajnych miejsc do zdjęć.

Kamieniołom Liban i kopiec Krakusa – kamieniołom wapienia w którym znajdziemy zardzewiałe elementy konstrukcyjne, skały i dużo otwartej przestrzeni. Sąsiaduje z kopcem Krakusa z którego można podziwiać panoramę Krakowa.

Pustynia Błędowska

Tyniec – kojarzony przede wszystkim z opactwem benedyktynów. Klasztor jest bardzo fotogenicznym miejscem, ale nie można zapominać o terenach które go otaczają. Brzeg Wisły, skałki, las, piękny wał dają duże możliwości do zrobienia ciekawego pleneru ślubnego.

Park w Mogilanach – mały kompaktowy park z ogromnym potencjałem na sesję ślubną. Podzielony na kilka części – leśną, włoską i angielską. Wyróżnia się pięknymi alejkami osłoniętymi drzewami, żywopłotami i kwiatami. Przy dobrej przejrzystości powietrza można wykonać zdjęcie z panoramą tatr. Niestety kiedyś urokliwy dworek, położony w parku, obecnie popada w ruinę.

Park w Mogilanach

Park Bednarskiego – położony na Krzemionkach Podgórskich ciekawy, spokojny, uważany przez wielu za najładniejszy park w Krakowie. Ciekawe miejsce na spokojną sesję plenerową. Z parku jest bardzo blisko nad Wisłę i Kładkę Ojca Bernatka.

Ogród Botaniczny w Krakowie – piękne rośliny, doskonale utrzymane alejki i szklarnie stanowią piękne tło romantycznej sesji plenerowej. Warto rozważyć to miejsce ze względu na różnorodność kadrów i przestrzeni.

Zamek Ogrodzieniec

Ogród Profesorski i Collegium Maius – położone tuż obok siebie dwa zupełnie różne miejsca. Ogród Profesorski to malutka choć piękna, zielona przestrzeń w samym centrum Krakowa. Collegium ma piękny dziedziniec pośrodku którego znajduje się studnia. Ganek, krużganki, sklepienia, portal, schody są pięknym wypełnieniem kamienno-ceglanej budowli.

Muzeum Lotnictwa i Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie- propozycja dla osób które cenią sobie historię. W hangarach obu instytucji można znaleźć piękne eksponaty i fajnie wykorzystać je w czasie sesji zdjęciowej.

Muzeum Lotnictwa w Krakowie

Zamek Pieskowa Skała – mały, kompaktowy zamek z pięknym dziedzińcem i pnączem pokrywającym jedną ze ścian. Zadbany, nieoblegany przez turystów z genialnym widokiem. Położony przy parku krajobrazowym z wapienną skałą zwaną Maczugą Herkulesa. Za dodatkową opłatą zdjęcia wykonuje się w ogrodzie (styl angielski), wewnętrznej części dziedzińca oraz na platformie widokowej.

Wawel – nikomu nie trzeba przedstawiać tego miejsca. Spoglądając od strony fotograficznej to doskonała przestrzeń na sesję ślubną pod warunkiem, że odbędzie się wcześnie rano, zanim pojawią się turyści. Najlepiej połączyć wchód słońca na rynku z późniejszą sesją na Wawelu.

Wawel i Rynek Główny

Pałac w Balicach – otoczony parkiem w stylu angielskim, który swe piękno najlepiej pokazuje w jesiennych barwach. Sam pałac doskonale prezentuje się na fotografiach. Na uwagę zasługują przede wszystkim półkoliste schody prowadzące na taras.

Dworek Jana Matejki i Zalew Nowohucki – klimatyczna parterowa rezydencja z ciekawą werandą otoczona sporym parkiem. Z dworkiem sąsiaduje Zalew Nowohucki, który po rewitalizacji prezentuje się wyśmienicie.

Pałac w Balicach

Pałac Żeleńskich – ceglany budynek z dodatkiem białego kamienia idealnie komponuje się z kameralnym parkiem. To niesamowicie malownicza przestrzeń.

Zamek w Przegorzałach – charakterystyczny zamek górujący nad panoramą Krakowa. Klimatyczne miejsce na romantyczną sesją ślubną z widokiem na pasma gór Beskidów i panoramę Wisły.

Zamek w Przegorzałach

Dolina Kluczwody – kolejna malownicza dolina z Jury Krakowsko-Częstochowskiej na liście. Dnem doliny płynie potok Kluczwoda otoczony formacja skalanymi. Jak wszystkie dolinki podkrakowskie oferuje ciszę, piękną zieloną przestrzeń urozmaiconą wodą i skałami.

Szklarnie w Łysokoniach – ciekawym wyborem mogą być opuszczone budynki szklarni. Promienie słoneczne wpadające przez częściowo potłuczony szyby tworzą wspaniały spektakl światła i cienia.

Ogród Botaniczny w Krakowie

Miejsca na sesję ślubną nieco dalej położone:

Strbskie pleso w Tatrach – pięknie położone jezioro otoczone lasem i zachwycającymi szczytami słowackich Tatr. Piękne o każdej porze roku. Idealne miejsce na fotograficzny spacer wokół magicznie ulokowanego jeziora, którego każdy brzeg dostarcza innych zachwycających widoków. Od maja do października można wynająć łódkę. Ogromnym atutem jest możliwość zaparkowania zaledwie 300 metrów od jeziora.

Popradzki Staw – jedno z najpiękniejszych jezior w Tatrach. Górują nad nim imponujące tatrzańskie szczyty. Piękne jest nie tylko jezioro, ale i droga do niego prowadząca. Zwłaszcza szlak czerwony ze Szczyrbskiego Jeziora. Majestatyczne miejsce na sesję plenerową, więc jeśli krótka wędrówka nie jest wyzwaniem, to zdecydowanie polecam.

Strbske Pleso

Zdjar – wieś na słowackim Spiszu u podnóża Tatr Bielskich. Idealne miejsce na przystanek fotograficzny w drodze na Strbske Pleso. Widoki na Tatry zapierają dech w piersiach. Dostęp do pięknych miejsc tuż po wyjściu z samochodu.

Rusinowa Polana – to chyba najbardziej znana polana po polskiej stronie Tatr. Rozciąga się stąd czarujący widok na Tatry Wysokie. Poprzez swoje usytuowanie daje możliwość zrobienia wielu urozmaiconych zdjęć. Znajdziemy tutaj: ogromne głazy, piękne trawy, charakterystyczne bacówki, wysokie drzewa, mocno pagórkowaty teren i przede wszystkim majestatyczne widoki. Spacer na miejsce zajmuje około 45 minut. Szczególnie polecam wschód słońca!

Polana z widokiem na Tatry

Hala Gąsienicowa – to cel wielu górskich wycieczek w polskich Tatrach. Zdecydowanie jest to miejsce, które wynagrodzi pięknymi kadrami, dość wymagający spacer, aby dotrzeć pod schronisko Murowaniec. Szlak rzeczywiście może być delikatnie męczący, ale to co hala ma do zaoferowania pod względem fotograficznym to prawdziwa magia. Przestrzeń daje ogromne możliwości do zrobienia wspaniałej sesji.

Polana Kalatówki – ogromną zaletą tej polany jest stosunkowo łatwe podejście, które zajmie około 40 minut, a trasa w głównej mierze prowadzi w cieniu drzew. Częstą atrakcją jest wypas owiec. Rozciąga się stąd wspaniały widok na tatrzańskie szczyty. Z Kalatówki warto ruszyć szlakiem w kierunku Hali Kondratowej.

Zdjar

Morskie oko – tego miejsca nie trzeba szerzej przedstawiać. Pod względem fotograficznym cudowne miejsce na romantyczną sesję ślubną.

Kasprowy Wierch – alternatywa dla osób, które chcą mieć wspaniałe zdjęcia w górskim klimacie, ale niekoniecznie chcą długo spacerować, aby dotrzeć na miejsce. Na szczyt najlepiej wjechać kolejką. Widoki z góry należą do jednych z najpiękniejszych w Tatrach.

Pieniny

Nosal – jeden z tatrzańskich szczytów, który idealnie sprawdzi się jako miejsce na poślubną sesję plenerową. Zewsząd otoczony zielenią. Ze szczytu można zaobserwować malownicze krajobrazy Czerwonych Wierchów i Giewontu. Nosal wygląda zjawiskowo, zwłaszcza o wschodzie słońca.

Dolina Strążyska i wodospad Siklawica – polana z Giewontem w tle. Zielone, nastrojowe miejsce z niedaleko położonym wodospadem, pięknymi widokami, pozwoli stworzyć romantyczną i urozmaiconą sesję górską. Piękna, zwłaszcza o zachodzie słońca.

Lesnickie Sedlo – Pieniny

Lesnickie Sedlo – wspaniały punkt widokowy w Pieninach z panoramą na Tatry. Oferuje wszystko, czego potrzeba do zrobienia pięknych zdjęć ślubnych: widoki, zieleń, skałki, ścieżki. Na miejsce łatwo można dojechać samochodem.

Pieniny (Szczawnica – Czerwony Klasztor) – to niedoceniane góry z wieloma fotogenicznymi punktami. Na szczególną uwagę zasługuje szlak ze Szczawnicy w kierunku Czerwonego Klasztoru biegnący wzdłuż Dunajca. To świetna lokalizacja na urozmaiconą sesję ślubną. Będąc w Czerwonym Klasztorze warto zrobić kilka ujęć z widokiem na Trzy Korony.

Sokolica

Sokolica (Pieniny) – piękny szczyt zachwycający o każdej porze roku. Idealne miejsce na górską sesję zdjęciową. Szlak wiedzie przez klimatyczny las idealny do fotografowania. Warto również wspomnieć o Dunajcu, który biegnie tuż obok szlaku.

Rzepiska – miejscowość położona niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej. Doskonałe miejsce na sesję ślubną z górską panoramą, ale niewymagające wędrowania po górach. Masa urokliwych zakątków z widokiem na Tatry.

Kamieniołom w Jaworznie

Kamieniołom w Jaworznie – zrewitalizowany kamieniołom dolomitu. Znajdziemy tutaj zarówno tereny zielone, jak i wodę ze skałami. Największą atrakcją jest drewniana kładka położona nad taflą wody. Cudownie odkrywa swe uroki zwłaszcza jesienią.

Pustynia Błędowska – to idealne miejsce dla fanów dużych otwartych przestrzeni. Nieprzebrane może piasku otoczone lasem. Co ciekawe w sąsiedztwie pustyni znajduje się kilka atrakcyjnych stawów. Doskonała propozycja na romantyczny zachód słońca.

Palmiarnia w Gliwicach

Zamek Łańcut – rezydencja to doskonałe tło do pięknej, romantycznej sesji ślubnej. Doskonałe połączenie pięknej architektury i zieleni. Zespół pałacowy otoczony jest malowniczym parkiem w starym angielskim stylu. Na uwagę zasługują przede wszystkim: storczykarnia, ogród różany i oranżeria. Uroki tego miejsca najlepiej odkrywać wiosną i jesienią.

Palmiarnia w Gliwicach – do wyboru aż pięć pawilonów różniących się roślinnością i klimatem. Wszechobecna, zachwycająca zieleń roślin nadaje niepowtarzalnego charakteru. Miejsce w którym spacerując czujesz się jak w tropikach. Doskonałe na wykonanie sesji ślubnej o dowolnej porze roku.

Zamek Łańcut – park

Park pałacowy w Pszczynie – malowniczy park podzielony na kilka części. Te duże tereny leśno-parkowe poprzecinane są kanałami z mostkami łukowymi. Wiele alejek okraszonych jest zabytkowym starodrzewiem i kolorowymi krzewami. To z pewnością jeden z najpiękniejszych parków na Śląsku.

Ogrody Kapias – teren podzielony jest na wiele tematycznych, zadbanych i przemyślanych ogrodów. Znajdziemy tutaj zarówno ogród skandynawski, jak i wiejski. Przestrzeń urozmaicona jest architekturą ogrodową, tarasami widokowymi, malowniczymi budynkami i chatami. Idealna propozycja dla miłośników kwiatów i zieleni. Minusem jest spora grupa osób odwiedzających to miejsce.

Park w Pszczynie

Góra Ochodzita i Kaskady Rodła – dwie położone blisko siebie propozycje dla miłośników górskich klimatów. Z góry Ochodzita położonej w Koniakowie rozpościera się wspaniały widok ze względu na jej bezdrzewny szczyt. Kaskady Rodła to położone w leśnej scenerii wodospady i progi zlokalizowane na Białej Wisełce.

 

Góra Zborów – malownicze rejony wyżyny Krakowska-Częstochowskiej w postaci skalistych wzgórz niezwykłych wapiennych ostańców. Piękne białe skały przybierające różne formy otoczone zielenią są doskonałym tłem do zdjęć ślubnych.

Góra Zborów

Góry Towarne – wzgórze o dwóch szczytach położone na wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Z tych wapiennych ostańców rozlega się malownicza panorama.

Góra Paproć – góruje nad Limanową. Rozciąga się stąd piękny widok na Beskid Wyspowy. Miejsce idealnie sprawdzi się do zdjęć w leśnym klimacie połączonym z widokami na pobliskie szczyty. Malownicze łąki, leśne ścieżki dostępne zaraz po wyjściu z samochodu na samym szczycie góry.

Góra Paproć

Muzeum w Chabówce – skansen taboru kolejowego. Idealne miejsce dla pasjonatów kolejnictwa i inżynierii. Wiele ciekawych, zadbanych eksponatów z możliwością wejścia do zabytkowych wagonów. A z Chabówki rzut beretem w góry.

Zamek w Ogrodzieńcu – przez wielu uważany za jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce. Perełka Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Piękne ruiny zbudowane na fantazyjnych formach skalnych. Zamek otoczony jest lasem przybierającym piękne kolory zwłaszcza jesienią. Warto wspomnieć o Grodzie na Górze Birów, który jest równie pięknie położony, z równie niesamowitymi formacjami skalnymi w bliskim sąsiedztwie zamku.

Zamek w Mosznej

Zamek w Mosznej – zamek o bajkowym wyglądzie z 99 wieżami i wieżyczkami. Na uwagę zasługują majestatyczne schody, a także fontanna ulokowana przed pałacem. Spektakularna budowla otoczona jest pięknym parkiem. Z pewnością jest to jedno z piękniejszych miejsc na sesję ślubną. Zdjęcia można wykonywać również we wnętrzach zamku.

Zamek w Wiśniczu – ma formę regularnej, czteroskrzydłowej budowli z dziedzińcem i czterema wieżami. Położony na zalesionym wzgórzu nad rzeką Leksandrówką.

Zamek Tenczyn w Rudnie

Pałac w Krowiarkach – a tak naprawdę ruiny pałacu. Niewątpliwie ciekawa alternatywa dla pełnych przepychu wnętrz pałacowych. Tutaj znajdziemy przede wszystkim gołe, mocno podniszczone ściany a sam pałac jest zupełnie pozbawiony wyposażenia. Niemniej ze względu na światło i przestrzeń można tutaj zrobić niesamowite zdjęcia.

Pałac Goetza – położony w Brzesku pałac ma charakter neobarokowy i neorokokowy. Ciemne szlachetne drewno, skórzane elementy, mroczny klimat to wszystko zobaczymy i poczujemy będąc w środku tego zadbanego i pięknie odrestaurowanego obiektu.

Zamek Pieskowa Skała – teren obok zamku

Zamek Tenczyn w Rudnie – w zamierzchłej przeszłości był jedną z największych małopolskich warowni. Jest to pięknie położony jurajski zamek w otoczeniu Puszczy Dulowskiej na Szlaku Orlich Gniazd.

Nikiszowiec (dzielnica Katowic) – architektoniczna perła Katowic i chyba najbardziej znana robotnicza dzielnica na Śląsku. Charakterystyczne budynki z czerwonej cegły oraz czerwone okna są symbolem tego miejsca. Idealne miejsce na miejską sesję z duszą.

Nikiszowiec

Park Kościuszki w Katowicach – sporych rozmiarów park nawiązujący swoją stylistyką do ogrodów klasycznych poprzez rozwiązania kompozycji kwiatowych na klombach i pergolach. Piękny, kolorowy i bardzo urozmaicony. Znajdują się tu zarówno romantyczne, ocienione alejki otoczone wysokimi drzewami, jak i polany obsadzone kolorowymi kwiatami.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach i Spodek – zrewitalizowana przestrzeń tuż obok Spodka pozwala na zrobienie nowoczesnej, miejskiej sesji ślubnej. Zadbana, kompaktowa przestrzeń z charakterystyczną fontanną.

Oaza Leńcze

Oaza Leńcze (stadnina) – zabytkowy dworek położony w cudownej okolicy przypominającej Toskanię. Pięknie odrestaurowany spichlerz nadaje charakteru temu miejscu. Niewątpliwym atutem jest możliwość wypożyczenia koni do sesji.

Kamienie Brodzińskiego – pomnik przyrody w postaci ostańców położony w gminie Lipnica Murowana, na terenie Wiśnicko – Lipnickiego Parku Krajobrazowego. To grupa 9 skał w kształcie baszt, grzybów, ambon i skalnych występów. Największy z ostańców zwany Wielkim Kamieniem ma wysokość około 10 metrów i długość 16 metrów. Klimat dopełnia piękny las, pełen urokliwych ścieżek.

Kamienie Brodzińskiego

Sandomierz (stare miasto) – małe, niepozorne miasto, które swym urokiem potrafi zachwycić i nigdy nie wychodzi z mody. Ze swoimi złotymi uliczkami zalanymi słońcem, pięknym wąwozem i cudowną okolicą. Warto wspomnieć o górującej nad miastem winnicy.

Łopień (z Przełęcz E. Rydza-Śmigłego) – to szczyt mierzący 961 m n.p.m. Znajduje się w paśmie Beskidu Wyspowego niedaleko Limanowej. To jeden z łatwiejszych do zdobycia szczytów w tym paśmie górskim. Sam spacer szlakiem na szczyt cudownymi ścieżkami opatulonymi drzewami dostarcza wrażeń. Na górze czekają hale, polany i widok nawet na Tatry.

Sandomierz

Wieża widokowa na Hajdówce (Jordanów) – drewniana konstrukcja o wysokości 18 metrów wybudowana na szczycie Hajdówka (534 m n. p. m.) zapewnia wspaniały widok na Tatry i Beskidy w tym na Babią Górę. Piękną panoramę zapewniają również polany u podnóża wieży.

Wysoki Wierch (Pieniny) – zapewnia niesamowite widoki w każdym kierunku. Można z niego podziwiać zarówno Tatry, jak i wierzchołki Trzech Koron. Jednocześnie jest to bardzo ciche, klimatyczne miejsce bez tłumów turystów. Pieniny są zdecydowanie niedocenianymi górami, a dostarczają cudownych pejzaży.

Wieża widokowa na Hajdówce

Park w Świerklańcu – ogromny zielony park z klimatycznymi alejkami, romantycznymi zakamarkami otaczającymi malownicze jeziorko. W parku znajduje się także pałac co daje dodatkowe możliwości na urozmaicenie sesji o fotografie we wnętrzach. Miejsce daje ogromne możliwości na świetne zdjęcia.

Park Zielona (Dąbrowa Górnicza) – park utworzony w miejscu dawnego lasu liściastego wyróżnia się wieloma pięknymi gatunkami drzew i krzewów. Można tu znaleźć wiele fantastycznych, klimatycznych ścieżek. Jest tutaj także malownicze jeziorko, mostek, fontanna i kopuła zwana tanecznym kręgiem.

Kilka dodatkowych miejsc na plener ślubny oczekujących na opis:

    • kamieniołom w okolicach Bielska Białej
    • Skansen w Chorzowie
    • Mstów – Zabytkowe stodoły i sad jabłoni
    • Chatka Puchatka (Bieszczady)
    • Przylasek Rusiecki
    • Krzyż na dziale
    • Łapszanka
    • Grodzisko Stradów
    • Koskowa góra
    • Przełom Białki
 

Mam nadzieję, że moje propozycje będą dla Was inspiracją, do wybrania tego najwłaściwszego miejsca na plener ślubny.

A gdybyście chcieli zobaczyć więcej zdjęć z konkretnych lokalizacji to zapraszam do obejrzenia mojego portfolio oraz przejrzenia historii ślubnych.

Sporo zdjęć z plenerów ślubnych znajdziecie również na moim Instagramie – klik

Ile kosztuje sesja poślubna:

Wykonanie sesji ślubnej w niektórych z miejsc znajdujących się na liście wymaga dodatkowej opłaty. Niestety coraz więcej lokacji pobiera opłatę od par za wykonanie zdjęć ślubnych. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Na przykład sesja na terenie TPN-u wiąże się z koniecznością uiszczenia opłaty w wysokości 150 zł. W tej kwocie na szczęście ujęte są już bilety wstępu dla pary i fotografa.


Sesja w zdecydowanej większości miejsce wymienionych na liście nie wymaga dodatkowych opłat.

O Mnie

Jestem fotografem, wykładowcą i blogerem amatorem.
Kocham swoją pracę i ogromnie się cieszę mogąc dzielić się z Wami przydatnymi wiadomościami.

Chciałbym aby było to inspirujące miejsce, w którym odnajdziecie przydatne informacje, dotyczące wielu różnych aspektów związanych ze ślubem.