Fotoalbum czy fotoksiążka – co wybrać?

To ważna decyzja. Fotoalbum jest produktem szlachetniejszym przez co droższym. Fotoksiążka pomieści więcej zdjęć, ale będzie sklejona na środku.

Zdjęcia najlepiej prezentują się wydrukowane. To nie slogan. Dotykając zdjęć uruchamiamy dodatkowe zmysły wpływające na sposób w jaki je odbieramy. Zdjęcia cyfrowe pozbawione są namacalności przez co czujemy do nich większy dystans. Nie są tak osobiste. Mamy z nimi mniejszą więź. Leżą przecież gdzieś na dysku w komputerze, a nie są powieszone w honorowym miejscu w salonie.

Mam dla Ciebie kilka propozycji fotoproduków. Każdy z nich opiszę w kilku słowach. Pokażę Ci zdjęcia i filmy dla ułatwienia wyboru. Świat nie kończy się na fotoalbumach i fotoksiążkach. Może w Twoim przypadku najlepszym wyborem będą odbitki albo folio box?

Zdjęcie fotoksiążki
Fotoksiążka – strony klejone na środku

Fotoalbum – to najwyższej jakości fotoprodukt. Zdjęcia nadrukowane są na sztywnych kartach, połączonych ze sobą specjalną techniką dzięki czemu fotoalbum rozkłada się zupełnie na płasko. Na jednej rozkładówce (tak nazywają się 2 sąsiadujące strony w fotoalbumie) można ułożyć kilka zdjęć tworząc kolaż.

Fotoksiążka – jest tańszym rozwiązaniem. Fotoksiążka nie rozkłada się na płasko ze względu na sposób połączenia stron. Zdjęcia nadrukowane są na strony o mniejszej gramaturze papieru (strony są zdecydowanie cieńsze niż w fotoalbumie). Na pojedynczej stronie można wykonać kolarz obejmujący kilka fotografii.

Album tradycyjny – najbardziej klasyczny wybór. Wydrukowane zdjęcia są wklejane do albumu przy użyciu specjalnego kleju lub gąbki. Pomiędzy kolejnymi stronami znajdują się pergaminowe przekładki. Album tradycyjny rozkłada się na płasko. Zdjęcia można zamówić w wielu formatach na różnych papierach.

Zdjęcie fotoalbumu rozłożonego na płasko na stole
Fotoalbum rozłożony na płasko

Masz możliwości szerokiej personalizacji fotoalbumu, fotoksiążki i albumu tradycyjnego. Będziesz mógł zdecydować o rozmiarze, kolorze okładki, okienku na okładce, okuciach, grawerze itp.

Każdy z tych produktów może dodatkowo zostać umieszony w specjalnym boxie z pendrivem.

Folio box – to zyskująca ogromną popularność nowość. Zestaw składa się z pudełka i zdjęć przygotowanych na specjalnym papierze. Zdjęcia mogą być obramowane Passe – Partout. Do zestawu można dołożyć spersonalizowany pendrive.

Odbitki – wydrukowane zdjęcia w wybranym formacie, na wybranym papierze.

Fotoalbum w formacie 30×20 cm, okienko akryl prestige, okładka aksamit, kolor malachitowy

Jak zamówić fotoksiążkę albo fotoalbum?

Wykonaj 4 proste kroki:

 • wybierz produkt
 • zdecyduj o jego formacie (wybierz wielkość)
 • wybierz dodatki
 • wybierz zdjęcia

Na tej podstawie przygotuję dla Ciebie dokładną wycenę i pokażę gotowy projekt.

Załóżmy że idealnym produktem dla Ciebie jest fotoalbum. Fotoalbumy mogą mieć różne rozmiary. Najmniejszy ma 15×15 cm, ten największy 45×30 cm. Wielkość wpływa na cenę. Im produkt większy tym droższy. Spójrz na dostępne formaty poniżej.

zdjęcie dostępnych rozmiarów albumów.
dostępne rozmiary fotoalbumów

Teraz czas na wybranie koloru i rodzaju okładki. Od Ciebie zależy czy zdecydujesz się na ekoskórę, tkaninę introligatorską czy aksamit. Pełną paletę kolorów przygotowałem w pdfie – napisz do mnie a otrzymasz ją na maila – klik.

zdjęcie palety kolorów albumu fotograficznego
paleta kolorów – Aksamit

Aby zamówić album w podstawowej wersji zdecyduj jeszcze jaki kolor będzie miała okładka wewnętrzna.

Teraz spersonalizujmy fotoalbum jeszcze bardziej. Pokażę Ci opcje dodatkowe, z których możesz skorzystać modyfikując wygląd fotoalbumu:

 • okienko na okładce – miejsce w którym umieszczę wybrane zdjęcie lub zdjęcia. Dostępne w wariancie standardowym i akryl prestige.

Okienko standardowe to wgłębienie w materiale okładki. Akrylowe okienko założone jest bezpośrednio na zdjęcie umieszczone na okładce. Zdjęcie z okładki zyskuje efekt połyskującego “szkła”, co dodatkowo nadaje mu wyrafinowanego charakteru.

Zdjęcie fotoalbumu z akrylowym okienkiem
Fotoalbum – okienko akryl prestige
 • grawer na okładce przód – tutaj wpiszemy Wasze imiona i datę ślubu np. Dominika&Piotr 22.08.2021
 • grawer na okładce wewnątrz przód – masz do dyspozycji 50 znaków. Jeśli album jest prezentem możesz np. zadedykować go rodzicom.
 • grawer na okładce tył i grawer na okładce wewnątrz tył – dodaj wybrany tekst.
 • zaokrąglenie rogów – zamiast prostokątnych album będzie miał zaokrąglone rogi.
 • okucia – rogi fotoalbumu pokryte srebrnym lub złotym metalem.
 • obszycie – ścieg pojedynczy lub podwójny wokół okładki fotoalbumu.
 • kolor przekładek – zdecyduj czy rozkładówki mają być czarne czy białe.
zdjęcie okładki albumu fotograficznego
grawer na okładce przód

Zestaw fotoalbumów – doskonały prezent dla rodziców

Jeśli chcesz sprawić bliskim piękny prezent rozważ zamówienie fotoalbumów w zestawie. Zapłacisz za dwa, a trzeci otrzymasz gratis. Wszystkie mogą zostać dowolnie spersonalizowane, aby dać jeszcze więcej radości.

Zestaw zamawiasz dokładnie tak samo jak pojedynczy fotoalbum

Na zdjęciu zestaw 3 fotoalbumów z okazji 50-lecia święceń kapłańskich
zestaw 3 fotoalbumów 30×30 cm z okienkiem standardowym i grawerem

Jak przygotować zdjęcia do fotoalbumu?

Chciałbym aby projekt stron i rozkładówek był oparty o zdjęcia które wybierzesz. Dzięki temu masz pewność, że w środku znajdą się te zdjęcia które najbardziej cenisz. Jeśli z jakichś powodów wolisz zdać się przy wyborze na mnie, zrobię to z przyjemnością.

Przygotuj od 60 do około 80 fotografii. Jeśli to za mało i chcesz zmieścić więcej zdjęć – dodam dodatkowe strony w albumie. Nie ma górnego limitu zdjęć mieszczących się w fotoalbumie. Nie da się też określić dokładnej liczby użytych ostatecznie zdjęć, bo każdy projekt tworzę indywidualnie dopasowując zdjęcia do siebie.

Wykonanie projektu fotoalbumu

Teraz ja zabieram się do pracy. Na bazie zdjęć przygotuję dla Ciebie projekt fotoalbumu. Zdjęcia muszą ze sobą współgrać i dobrze się prezentować. Ten etap zajmie mi trochę czasu. Gotowy projekt przed zleceniem wydruku prześlę Ci do konsultacji. Twoja opinia jest decydująca i mogę wprowadzić korekty do projektu.

Dopiero kiedy zaakceptujesz ułożenie fotografii, wszystkie parametry albumu i jego cenę, zlecę wydruk w drukarni. Czas oczekiwania nie powinien być dłuższy niż 7 dni roboczych.

Na obrazku zdjęcia z góralskiego ślubu ułożone w kolaż.
Układanie kolażu w projekcie

Jak zamówić fotoksiążkę?

Wykonaj te same kroki jak w przypadku fotoalbumu. Wybierz format, kolor i fakturę okładki oraz kolor okładki wewnętrznej. Możesz też skorzystać z dodatkowych elementów i dołożyć: okienko, grawer, obszycie itp.

Na bazie wybranych zdjęć przygotuję projekt, a realizacja będzie wyglądała dokładnie tak samo.

Jak zamówić folio box?

Folio box również zaprojektuję zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Wybierz:

 • odpowiedni format
 • rodzaj i kolor okładki
 • liczbę kart ze zdjęciami
 • opcje dodatkowe:
 1. okienko
 2. grawer
 3. pendrive
obrazek prezentuje folio box ułożony na gałęzi w lesie
Folio box z akrylowym okienkiem i grawerem

Jak zamówić odbitki?

Napisz ile zdjęć chcesz zamówić i w jakim formacie. Doradzę jaki papier najlepiej wybrać. Nie zamawiaj zdjęć mniejszych niż 10×15 cm, bo będą za małe. Dobrym formatem jest 13×18 cm.

Odbitki w drewnianym pudełku

Dokładny cennik fotoalbumów i fotoksiążek

Napisz do mnie – klik a prześlę Ci PDF-a z wszystkimi potrzebnymi informacjami dotyczącymi zamawiania fotoproduktów. Otrzymasz wszystkie dostępne formaty albumów, zestawów albumów, fotoksiążek, kolory okładek, rodzaje grawerów i wszystkie pozostałe elementy dostępne w ofercie. Oczywiście wraz z aktualnym cennikiem.

Zobacz film pokazujący jak wygląda fotoalbum kwadratowy oraz przykładowe rozmieszczenie fotografii.

Fotoalbum 30×30 cm, okienko standardowe, okładka z ekoskóry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry