Góralski ślub w Łopusznej / plener Strbske Pleso

Na reportaż z góralskiego ślubu zapraszam w okolice Nowego Targu do miejscowości Waksmund. To tutaj przygotowania przedślubne miała przyszła Pani Młoda Beata. Nie zabrakło wszystkich tradycyjnych góralskich dodatków i akcentów, takich jak korale, kolczyki, kierpce czy wstążki. A sama suknia ślubna to prawdziwe, ręcznie szyte i haftowane, tradycyjne arcydzieło. Byli pytace, były druhny, było kolorowo i bardzo rodzinnie.

Pan Młody przygotowywał się w rodzinnym domu w Łopusznej, gdzie wróciliśmy na błogosławieństwo przed wyruszeniem do Kościoła św. Trójcy i św. Antoniego Opata w Łopusznej . To piękny, tradycyjny, drewniany kościółek, w którym bez wątpienia czuć ducha historii. Idealne miejsce na tradycyjny góralski ślub.

Zabawa weselna to prawdziwa eksplozja energii, radości i dobrej tanecznej zabawy w Karczmie u Furtoka . Góralskie oczepiny w niczym nie przypominają tych dobrze nam znanych. Cepowiny Pani Młodej to dynamiczne tańce, śpiewy specjalnie ułożonych śpiewek dla Państwa Młodych. Następnie wykupiny i życzenia dla Młodej Pary, później taneczne solówki i tak kilka godzin. To główne punkty góralskich oczepin.

Na plener ślubny wybraliśmy się w Tatry do miejscowości Strbske Pleso. Nad jeziorem u podnóża gór można wypożyczyć łódkę, którą wykorzystaliśmy do zdjęć. Widoki w tym miejscu są niepowtarzalne. Plener ślubny w górach, kiedy jest się góralem to chyba obowiązek.

Każdy fotograf ślubny chciałby w czasie swojej fotograficznej przygody, chociaż raz sfotografować góralski ślub. Mnie się to już udało, a wspomnienia z tego niesamowitego wydarzenia pozostaną ze mną przez długi czas.

O Mnie

Jestem fotografem, wykładowcą i blogerem amatorem.
Kocham swoją pracę i ogromnie się cieszę mogąc dzielić się z Wami przydatnymi wiadomościami.

Chciałbym aby było to inspirujące miejsce, w którym odnajdziecie przydatne informacje, dotyczące wielu różnych aspektów związanych ze ślubem.