Jak przygotować się do sesji ślubnej?

Sesja ślubna jest niewątpliwie ukoronowaniem Waszego ślubu. Warto dobrze przygotować się do pleneru ślubnego aby efekt końcowy zdjęć był tym wymarzonym. Jeśli zadbacie o drobne szczegóły to potencjalnie stresujący dzień okaże się jedną z największych przygód w Waszym życiu!

Mam dla Was kilka porad jak przygotować się do sesji ślubnej:

Lokalizacja

Jest wiele pięknych lokalizacji na zorganizowanie wymarzonego pleneru ślubnego. Najważniejsze to oczywiście wybrać najodpowiedniejsze miejsce. Miejsce w którym będziecie czuli się komfortowo i swobodnie. To może być przestrzeń która budzi w Was wspomnienia (pierwszej randki, oświadczyn) albo taka, która po prostu się Wam podoba. Jeśli lubicie przyrodę wybierzemy jakiś piękny skrawek natury. To może być polana, las, rzeka, góry albo wszystko w jednym. Dobrym pomysłem może okazać się plener ślubny w muzeum, np. w Muzeum Lotnictwa.

Jeśli podobają się Wam górskie klimaty to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ruszyć w góry. A może tak pojechać nad morze? Bez wątpienia plener ślubny nad morzem będzie cudownym przeżyciem. Zamek, pałac? Dlaczego nie wykonać sesji w zapierającym dech w piesiach wnętrzu? Jestem zawsze otwarty na propozycje. Jeśli nic nie przychodzi Wam do głowy to zdajcie się na moje doświadczenie. Zaproponuję coś fajnego!

Czas

Na sesję ślubną powinniście zarezerwować przynajmniej 3-4 godziny. To czas potrzebny na spokojną zmianę lokalizacji, spacer po okolicy i spokojne, komfortowe fotografowanie. Nie zerkamy na zegarek. Plener ślubny ma być dla Was przyjemnym doświadczeniem i zależy nam tylko na efekcie. Najlepsze światło do fotografowania jest wcześnie rano i późno po południu. Staram się zawsze proponować takie godziny sesji, aby najlepiej wykorzystać promienie słoneczne.

Makijaż

Pani Młoda w czasie sesji ślubnej musi czuć, że wygląda olśniewająco. Świadomość, że makijaż i fryzura prezentują się nienagannie bardzo poprawi samopoczucie. To wyjątkowy dzień i zasługuje na wspaniałą oprawę. Nie chodzi o to aby na plenerze ślubnym makijaż i fryzura wyglądały identycznie jak na ślubie. Zmiany są jak najbardziej pożądane. Nadadzą świeżości. Make-upem może zająć się profesjonalistka, przyjaciółka lub sama Pani Młoda. Ważne aby pamiętać, że fotograf może makijaż „wzmocnić” i wyretuszować, ale nie stworzy go od podstaw. Na sesję warto zabrać podstawowe kosmetyki i lusterko w razie, gdyby należało coś poprawić.

Rekwizyty

Czyli co tak naprawdę warto mieć przy sobie w czasie sesji. Jeśli sesja odbywa się w krótkim odstępie od ślubu warto zabrać bukiet ślubny. Zajmie dłonie Pani Młodej i będzie świetnym rekwizytem do zdjęć. Może to być równie dobrze zwykły bukiet kwiatów. Podobnie w przypadku wianka i welonu. Zawsze super wyglądają na zdjęciach więc warto je ze sobą zabrać. Rekwizyty przydają się do urozmaicenia sesji. Najczęściej wprowadzamy nimi element zabawy i uśmiechów. Zawsze sprawdzają się balony (wypełnione helem lub na patykach), kolorowe okulary czy bańki mydlane. Do romantycznej sesji przyda się koc, butelka wina i pleciony koszyk. Rekwizyty nie są punktem obowiązkowym. Wystarczy jeśli będziecie trzymali się za ręce, patrzyli sobie w oczy, całowali i przytulali.

Odpoczynek

Najważniejsze na koniec. Przed sesją plenerową powinniście obowiązkowo dobrze się wyspać i wypocząć. Dobry sen sprawi, że humory będą dopisywały, uśmiechy będą piękne i szczere co przełoży się na jakość Waszych fotografii!

P.S

Nie zapomnijcie o butelce wody, słodkościach doładowujących cukrem i butach na zmianę (szpilkom i leśnym traktom często nie po drodze :))

Dużo więcej inspiracji znajdziesz na moim Instagramie 🙂

O Mnie

Jestem fotografem, wykładowcą i blogerem amatorem.
Kocham swoją pracę i ogromnie się cieszę mogąc dzielić się z Wami przydatnymi wiadomościami.

Chciałbym aby było to inspirujące miejsce, w którym odnajdziecie przydatne informacje, dotyczące wielu różnych aspektów związanych ze ślubem.